3. Coś dla wędkarzy i nie tylko.

3. Coś dla wędkarzy i nie tylko.

utworzone przez | maj 20, 2020 | Blog

Miły gościu,
To u nas spełnisz swoje marzenia o złowieniu duuużej ryby.
Nasze urokliwe miejsce to sposób na aktywny wypoczynek.
Zapraszamy na wczasy rodzinne, pobyty indywidualne i grupowe.
Domki położone są na wysokim brzegu Jeziora Tałty , z którego rozciąga się rozległy widok na szlak mazurskich jezior. To idealne miejsce do łączenia rodzinnych wakacji na Mazurach z pasją wędkowania.
Z tarasu widokowego rodzina będzie mogła podziwiać Twoje rybie trofea, gdy Ty w ciszy i spokoju będziesz je łowił korzystając z platformy wędkarskiej.
To również doskonałe miejsce na naukę wędkowania dla najmłodszych. Daje możliwość połowu z pomostu lub z łódki.
Całe rodziny z radością korzystają z tej formy spędzania wolnego czasu.
Pokażemy dobre żerowiska ryb oraz pomożemy w doborze przynęty oraz nabyciu zezwoleń do połowu.
Najlepsza ryba to ta, którą sam złowisz. Najsmaczniejsza to ta , którą upieczesz na grillu lub usmażysz w naszej Tawernie.
Smakoszom wędzonych ryb polecimy miejsca, w których tradycyjną metodą wędzą najrozmaitsze ryby słodkowodne.

A oto regionalne nazwy ryb na Mazurach :
Ale – Węgorze
Bleje – Leszcze
Maranki – Sielawy
Pejpusie – Sieje
Płociczki – Płotki
Scubły – Szczupaki
Karpś – Karp

Zapraszamy wiosną ,latem, jesienią na połowy wędką oraz zimą spod lodu.

Szczególnie urokliwa i obfita w połowy jest jesień , o której opowiada stara mazurska baśń:
„Jesienią, gdy pojawia się babie lato, po jeziorach na łódeczce z liścia olchy żegluje czarodziejka. To ona snuje nici babiego lata i oplątuje nimi ludzkie serca. Kogo zaś oplączą nitki, ten zawsze wróci na Mazury i zawsze będzie za nimi tęsknił.”

Już dziś zaplanuj swój urlop na Mazurach!

Witold Bawołek
Witold Bawołek
2023-08-06
Domek super. Mili właściciele. Widoki na jezioro mega!!!
Goshia Zdziebłowska
Goshia Zdziebłowska
2023-06-11
Właśnie wróciliśmy z pobytu w Marina Bajana. Polecamy z czystym sercem, spokój, cisza, bardzo dobrze wyposażone domki, mega wygodne materace, bardzo cenimy bawełnianą pościel, dostęp do w pełni wyposażonej tawerny z grillem!, prywatnego pomostu, kajaków i rowerów. Do tego Pan Wojtek (gospodarz) organizuje rejsy repliką parostatku, które bardzo polecamy. Statek jest bardzo komfortowy, z toaletą na pokładzie! To nie jest zwykła wycieczka – naprawdę wiele stracicie, jak nie skorzystacie  Ze Starych Sadów do Mikołajek jest zbudowana nowa ścieżka pieszo-rowerowa, bardzo malownicza, polecamy ją szczególnie w porze zachodu słońca. Rezerwując w ostatniej chwili domek nie spodziewaliśmy się, że będzie tak fajnie. Całość przerosła nasze oczekiwania. Z Panią Basią można wszystko załatwić, Pan Wojtek w razie problemów przybędzie na pomoc, czuliśmy się jak w domu, bezpiecznie i rodzinnie.
Agnieszka Wasiłek
Agnieszka Wasiłek
2022-08-25
Przepiękna replika parostatku, organizacja rejsu na najwyższym poziomie. Cudowny, zabawny i bardzo cierpliwy Pan Wojtek, który zorganizował na rejs marzeń, chociaż miał trudną załogę (same kobiety). Z wielką przyjemnością i czystym sumieniem mogę polecić to miejsce. Na pewno będę chciała tam wrócić, ponieważ w dzisiejszych czasach bardzo rzadko spotyka się takich gościnnych, troskliwych i wspaniałych ludzi;)
Paweł Międlar
Paweł Międlar
2021-08-26
Rewelacyjne miejsce! Przestronny, wyposażony we wszystko, przede wszystkim gustownie urządzony domek nad zachodnim brzegiem Jeziora Tałty. Z zadaszonego tarasu rozciąga się wspaniały widok na wodę, inaczej smakuje śniadanie w takich okolicznościach! Marina Bajana to nie tylko widok, to także dostęp do jeziora - spod domku spacerkiem kilkanaście metrów w dół. Gospodarze przygotowali małe kąpielisko przy pomoście. Cumują przy nim kajaki i motorówki, do dyspozycji rzecz jasna. Ale oko przyciąga przede wszystkim spacerowy stateczek "Melanie", replika parostatku z 1905 roku. W ramach pobytu skorzystamy z kilkugodzinnego rejsu w kierunku jeziora Szymon (mijamy trzy kanały - taki przedsmak szlaku Wielkich Jezior Mazurskich). Bardzo spokojna okolica, fajne trasy spacerowe i rowerowe (Stare Sady - Jora Wielka - Cudnochy - Faszcze - Nowe Sady). Idealne dla tych, którym przeszkadza nieco zgiełk zatłoczonych Mikołajek. Ale... do miasteczka, któremu szefuje Król Sielaw, zajrzeć trzeba (Muzeum Reformacji Polskiej, Wioska Żeglarska, nieczynna stacja PKP, urocza ulica Michała Kajki) - a to tylko rzut kamieniem! To także świetny punkt wypadowy na południowe, północne i wschodnie Mazury. Uprzejmi, uczynni i uśmiechnięci gospodarze są wartością na pewno dodaną, mają spory warzywniak z pomidorami etc. i do woli pozwalają korzystać! Obok domku stylowa tawerna - letnia kuchnia z miejscami do upichcenia, zjedzenia czy biesiadowania - co kto lubi. Żal odjeżdżać...
Anna Kozłowska
Anna Kozłowska
2021-06-18
Cisza, spokój, super właściciele
Damian Jeziorkowski
Damian Jeziorkowski
2020-07-18
Cisza, spokój, właścicielka przemiła. Natomiast replika parostatku oraz jej kapitan rewelacja! Polecamy miejsce!
Marcin Sosnowski
Marcin Sosnowski
2020-07-07
Super cisza spokój tylko szkoda że sklepy daleko.