Rejsy parostatkiem po mazurskich jeziorach

Organizujemy rekreację na wodzie repliką parostatku z 1905 roku.

Ms Melanie:

 Serdecznie zapraszamy na przejażdżkę  repliką mazurskiego statku spacerowego z 1905 r. – wycieczki po Wielkich Jeziorach Mazurskich z zawijaniem do urokliwych zatoczek celem  podglądania z wody pięknych miejsc, podglądania przyrody. Zawijamy też do różnych portów na posiłek czy zwiedzanie. Z wody Mazury wyglądają inaczej. Przepływając bliskao żeglarzy słyszymy żeglarskie komendy a z bliska wydaje się, że maszty z żaglami są jakieś dużo większe. W okolicach jeziora Bełdany żyją na wolności prawdziwe tarpany, które chętnie pozują do zdjęcia i często podchodzą do samej wody. Czas pływania to też czas na zapoznanie się z manewrowaniem jednostką pływającą. Chętni poprowadzą nasz statek samodzielnie Oczywiście pod dyskretnym okiem prowadzącego. 

Ile trwa rejs?

 Można wybrać się na kilka godzin bądź cały dzień. 

 

Co warto zabrać?

 – więcej napojów (w przypadku rejsu całodniowego)
– jakiś prowiant, lornetki
– dobry humor i w drogę. 

Jednostka jest bezpieczna, posiada odpowiednie certyfikaty i atesty a załoga odpowiednie uprawnienia. Jest zaopatrzona w indywidualny sprzęt ratowniczy, toaletę bieżącą wodę i skromną kuchnię, niewielką lodówkę, która w czasie upałów i tak robi za szafkę.  Zadaszenie w części środkowej pozwala na schowanie się przed słońcem. Można się „byczyć” cały dzień. Wieczorem wracamy na kolację przy ognisku w tawernie. Nie jesteśmy jednostką liniową, rejsową stąd też trasę, czas wypłynięcia i powroty, odwiedzane miejsca ustalamy indwidualnie. Do zobaczenia na pokładzie.

 

A hoj!  

Zapraszamy do kontaktu w sprawie rejsów

Do dyspozycji mamy również kajaki, rowery, motorówki. 

Kontakt bezpośredni

Wojtkiem Drewniakiem

tel. 513 153 023

Galeria zdjęć:

Już dziś zaplanuj swój urlop na Mazurach!

Witold Bawołek
Witold Bawołek
2023-08-06
Domek super. Mili właściciele. Widoki na jezioro mega!!!
Goshia Zdziebłowska
Goshia Zdziebłowska
2023-06-11
Właśnie wróciliśmy z pobytu w Marina Bajana. Polecamy z czystym sercem, spokój, cisza, bardzo dobrze wyposażone domki, mega wygodne materace, bardzo cenimy bawełnianą pościel, dostęp do w pełni wyposażonej tawerny z grillem!, prywatnego pomostu, kajaków i rowerów. Do tego Pan Wojtek (gospodarz) organizuje rejsy repliką parostatku, które bardzo polecamy. Statek jest bardzo komfortowy, z toaletą na pokładzie! To nie jest zwykła wycieczka – naprawdę wiele stracicie, jak nie skorzystacie  Ze Starych Sadów do Mikołajek jest zbudowana nowa ścieżka pieszo-rowerowa, bardzo malownicza, polecamy ją szczególnie w porze zachodu słońca. Rezerwując w ostatniej chwili domek nie spodziewaliśmy się, że będzie tak fajnie. Całość przerosła nasze oczekiwania. Z Panią Basią można wszystko załatwić, Pan Wojtek w razie problemów przybędzie na pomoc, czuliśmy się jak w domu, bezpiecznie i rodzinnie.
Agnieszka Wasiłek
Agnieszka Wasiłek
2022-08-25
Przepiękna replika parostatku, organizacja rejsu na najwyższym poziomie. Cudowny, zabawny i bardzo cierpliwy Pan Wojtek, który zorganizował na rejs marzeń, chociaż miał trudną załogę (same kobiety). Z wielką przyjemnością i czystym sumieniem mogę polecić to miejsce. Na pewno będę chciała tam wrócić, ponieważ w dzisiejszych czasach bardzo rzadko spotyka się takich gościnnych, troskliwych i wspaniałych ludzi;)
Paweł Międlar
Paweł Międlar
2021-08-26
Rewelacyjne miejsce! Przestronny, wyposażony we wszystko, przede wszystkim gustownie urządzony domek nad zachodnim brzegiem Jeziora Tałty. Z zadaszonego tarasu rozciąga się wspaniały widok na wodę, inaczej smakuje śniadanie w takich okolicznościach! Marina Bajana to nie tylko widok, to także dostęp do jeziora - spod domku spacerkiem kilkanaście metrów w dół. Gospodarze przygotowali małe kąpielisko przy pomoście. Cumują przy nim kajaki i motorówki, do dyspozycji rzecz jasna. Ale oko przyciąga przede wszystkim spacerowy stateczek "Melanie", replika parostatku z 1905 roku. W ramach pobytu skorzystamy z kilkugodzinnego rejsu w kierunku jeziora Szymon (mijamy trzy kanały - taki przedsmak szlaku Wielkich Jezior Mazurskich). Bardzo spokojna okolica, fajne trasy spacerowe i rowerowe (Stare Sady - Jora Wielka - Cudnochy - Faszcze - Nowe Sady). Idealne dla tych, którym przeszkadza nieco zgiełk zatłoczonych Mikołajek. Ale... do miasteczka, któremu szefuje Król Sielaw, zajrzeć trzeba (Muzeum Reformacji Polskiej, Wioska Żeglarska, nieczynna stacja PKP, urocza ulica Michała Kajki) - a to tylko rzut kamieniem! To także świetny punkt wypadowy na południowe, północne i wschodnie Mazury. Uprzejmi, uczynni i uśmiechnięci gospodarze są wartością na pewno dodaną, mają spory warzywniak z pomidorami etc. i do woli pozwalają korzystać! Obok domku stylowa tawerna - letnia kuchnia z miejscami do upichcenia, zjedzenia czy biesiadowania - co kto lubi. Żal odjeżdżać...
Anna Kozłowska
Anna Kozłowska
2021-06-18
Cisza, spokój, super właściciele
Damian Jeziorkowski
Damian Jeziorkowski
2020-07-18
Cisza, spokój, właścicielka przemiła. Natomiast replika parostatku oraz jej kapitan rewelacja! Polecamy miejsce!
Marcin Sosnowski
Marcin Sosnowski
2020-07-07
Super cisza spokój tylko szkoda że sklepy daleko.