Chcesz być Żeglarzem czy mieć tylko Patent?

Chcesz być Żeglarzem czy mieć tylko Patent?

utworzone przez | sty 23, 2015 | Słonce w żaglach | 0 komentarzy

Wypływając na morze bez odpowiedniego przygotowania, ryzykujesz życie swoje i swojej załogi, często własnej rodziny.

Zanim wybierzesz szkołę żeglarską, której poświęcisz swój czas, nie kieruj się tylko ceną lecz popatrz, co za to dostaniesz, bo jak niewiele to i tak przepłaciłeś. Jeśli ktoś oferuje kurs z rejsem stażowym i egzaminem w ciągu tygodnia, to jest to oszustwo. Nie da się tego zrobić uczciwie. Chcesz być Żeglarzem czy mieć tylko Patent?„Instruktor”, który nie zdał egzaminów instruktorskich i nie ma odpowiedniego stażu – owszem może szkolić bo przepisy tego nie zabraniają, ale czego się u niego nauczysz? Dużo jest „szkół żeglarstwa”, których jedynym celem jest komercja czyli tani sprzęt, tani „instruktor” wielkie słowa i aby do przodu. Ludzie płacą ufając, że przecież jak ktoś szkoli to umie. Nic bardziej mylnego. Widać na wodzie jachty z napisami reklamowymi szkół żeglarskich. Nie twierdze, że wszystkie lecz WIĘKSZOŚĆ to właśnie takie przypadkowe szkoły. Jednostki są brudne i nie wyposażone. Po manewrach i zachowaniu w porcie widać, że prowadzi takie szkolenie ktoś, kto sam wymaga poważnego przeszkolenia. Żeglarstwo to nie tylko sposób przemieszczania się po wodzie, to też albo i przede wszystkim pewien sposób bycia zgodny z etykietą i dobrą praktyką żeglarską oraz zasadami zwykłej kultury. Pamiętaj, że jako Klient masz prawo wymagać od organizatora lub szkoły żeglarskiej przedstawienia posiadanych kwalifikacji do nauczania i do prowadzenia jednostki oraz weryfikowalne referencje.

Już dziś zaplanuj swój urlop na Mazurach!

Witold Bawołek
Witold Bawołek
2023-08-06
Domek super. Mili właściciele. Widoki na jezioro mega!!!
Goshia Zdziebłowska
Goshia Zdziebłowska
2023-06-11
Właśnie wróciliśmy z pobytu w Marina Bajana. Polecamy z czystym sercem, spokój, cisza, bardzo dobrze wyposażone domki, mega wygodne materace, bardzo cenimy bawełnianą pościel, dostęp do w pełni wyposażonej tawerny z grillem!, prywatnego pomostu, kajaków i rowerów. Do tego Pan Wojtek (gospodarz) organizuje rejsy repliką parostatku, które bardzo polecamy. Statek jest bardzo komfortowy, z toaletą na pokładzie! To nie jest zwykła wycieczka – naprawdę wiele stracicie, jak nie skorzystacie  Ze Starych Sadów do Mikołajek jest zbudowana nowa ścieżka pieszo-rowerowa, bardzo malownicza, polecamy ją szczególnie w porze zachodu słońca. Rezerwując w ostatniej chwili domek nie spodziewaliśmy się, że będzie tak fajnie. Całość przerosła nasze oczekiwania. Z Panią Basią można wszystko załatwić, Pan Wojtek w razie problemów przybędzie na pomoc, czuliśmy się jak w domu, bezpiecznie i rodzinnie.
Agnieszka Wasiłek
Agnieszka Wasiłek
2022-08-25
Przepiękna replika parostatku, organizacja rejsu na najwyższym poziomie. Cudowny, zabawny i bardzo cierpliwy Pan Wojtek, który zorganizował na rejs marzeń, chociaż miał trudną załogę (same kobiety). Z wielką przyjemnością i czystym sumieniem mogę polecić to miejsce. Na pewno będę chciała tam wrócić, ponieważ w dzisiejszych czasach bardzo rzadko spotyka się takich gościnnych, troskliwych i wspaniałych ludzi;)
Paweł Międlar
Paweł Międlar
2021-08-26
Rewelacyjne miejsce! Przestronny, wyposażony we wszystko, przede wszystkim gustownie urządzony domek nad zachodnim brzegiem Jeziora Tałty. Z zadaszonego tarasu rozciąga się wspaniały widok na wodę, inaczej smakuje śniadanie w takich okolicznościach! Marina Bajana to nie tylko widok, to także dostęp do jeziora - spod domku spacerkiem kilkanaście metrów w dół. Gospodarze przygotowali małe kąpielisko przy pomoście. Cumują przy nim kajaki i motorówki, do dyspozycji rzecz jasna. Ale oko przyciąga przede wszystkim spacerowy stateczek "Melanie", replika parostatku z 1905 roku. W ramach pobytu skorzystamy z kilkugodzinnego rejsu w kierunku jeziora Szymon (mijamy trzy kanały - taki przedsmak szlaku Wielkich Jezior Mazurskich). Bardzo spokojna okolica, fajne trasy spacerowe i rowerowe (Stare Sady - Jora Wielka - Cudnochy - Faszcze - Nowe Sady). Idealne dla tych, którym przeszkadza nieco zgiełk zatłoczonych Mikołajek. Ale... do miasteczka, któremu szefuje Król Sielaw, zajrzeć trzeba (Muzeum Reformacji Polskiej, Wioska Żeglarska, nieczynna stacja PKP, urocza ulica Michała Kajki) - a to tylko rzut kamieniem! To także świetny punkt wypadowy na południowe, północne i wschodnie Mazury. Uprzejmi, uczynni i uśmiechnięci gospodarze są wartością na pewno dodaną, mają spory warzywniak z pomidorami etc. i do woli pozwalają korzystać! Obok domku stylowa tawerna - letnia kuchnia z miejscami do upichcenia, zjedzenia czy biesiadowania - co kto lubi. Żal odjeżdżać...
Anna Kozłowska
Anna Kozłowska
2021-06-18
Cisza, spokój, super właściciele
Damian Jeziorkowski
Damian Jeziorkowski
2020-07-18
Cisza, spokój, właścicielka przemiła. Natomiast replika parostatku oraz jej kapitan rewelacja! Polecamy miejsce!
Marcin Sosnowski
Marcin Sosnowski
2020-07-07
Super cisza spokój tylko szkoda że sklepy daleko.