Chcesz być Żeglarzem czy mieć tylko Patent?

Chcesz być Żeglarzem czy mieć tylko Patent?

utworzone przez | sty 23, 2015 | Słonce w żaglach | 0 komentarzy

Wypływając na morze bez odpowiedniego przygotowania, ryzykujesz życie swoje i swojej załogi, często własnej rodziny.

Zanim wybierzesz szkołę żeglarską, której poświęcisz swój czas, nie kieruj się tylko ceną lecz popatrz, co za to dostaniesz, bo jak niewiele to i tak przepłaciłeś. Jeśli ktoś oferuje kurs z rejsem stażowym i egzaminem w ciągu tygodnia, to jest to oszustwo. Nie da się tego zrobić uczciwie. Chcesz być Żeglarzem czy mieć tylko Patent?„Instruktor”, który nie zdał egzaminów instruktorskich i nie ma odpowiedniego stażu – owszem może szkolić bo przepisy tego nie zabraniają, ale czego się u niego nauczysz? Dużo jest „szkół żeglarstwa”, których jedynym celem jest komercja czyli tani sprzęt, tani „instruktor” wielkie słowa i aby do przodu. Ludzie płacą ufając, że przecież jak ktoś szkoli to umie. Nic bardziej mylnego. Widać na wodzie jachty z napisami reklamowymi szkół żeglarskich. Nie twierdze, że wszystkie lecz WIĘKSZOŚĆ to właśnie takie przypadkowe szkoły. Jednostki są brudne i nie wyposażone. Po manewrach i zachowaniu w porcie widać, że prowadzi takie szkolenie ktoś, kto sam wymaga poważnego przeszkolenia. Żeglarstwo to nie tylko sposób przemieszczania się po wodzie, to też albo i przede wszystkim pewien sposób bycia zgodny z etykietą i dobrą praktyką żeglarską oraz zasadami zwykłej kultury. Pamiętaj, że jako Klient masz prawo wymagać od organizatora lub szkoły żeglarskiej przedstawienia posiadanych kwalifikacji do nauczania i do prowadzenia jednostki oraz weryfikowalne referencje.

Już dziś zaplanuj swój urlop na Mazurach!

Wspaniałe miejsce dla tych którzy naprawdę chcą wypocząć. Doskonały punkt wypadowy na wycieczki po Mazurskich jeziorach. Miła, sympatyczna i pomocna obsługa.

Jeśli jedzie się w 8-10 osób, to cały teren jest dla grupy. Obok domków znajduje się bardzo przyjemna tawerna, gdzie można grillować i się bawić. Piękny widok na jezioro.